Domovy pro seniory

Lidem, kteří vlivem stáří, nemoci či zdravotního postižení potřebují vyšší míru pomoci a podpory v základních úkonech péče o sebe sama, a tuto pomoc již není možné zajistit v domácím prostředí.

Ano, služba je poskytována klientům ve věku od 65 let (ve výjimečných případech podléhajících schválení vedení organizace od 60 let).

Umožnit těmto lidem důstojný a spokojený život v co největší možné míře s důrazem na zachování jejich jedinečnosti, důstojnosti, včetně práva na sebeurčení. Podporujeme rodiny klientů a snažíme se napomáhat zachování rodinných vazeb tam, kde je to možné. Důvěrou a vzájemným respektem se snažíme vytvářet Domov – tedy místo, kde žiji rád.

Klientům poskytujeme ubytování v jednolůžkových, dvoulůžkových a vícelůžkových pokojích s užíváním společných prostor (k ubytování patří také úklid a údržba prostor, praní, žehlení a další obdobné činnosti).

Klientům poskytujeme stravu. Pomáháme s osobní hygienou. Pomáháme při zvládnutí běžných úkonů péče o vlastní osobu (při oblékání, při přijímání jídla a pití, při pohybu a orientaci v prostoru apod.).

Zprostředkováváme kontakt se společenským prostředím (kontakty klienta s rodinou a blízkými, dále návštěvy, vycházky, výlety či exkurze apod.).

Klienty zapojujeme do činností v Domovech i mimo ně, usilujeme o jejich aktivizaci. Klienty podporujeme v nácviku základních sebeobslužných činností.

Pomáháme klientům při uplatňování práv, oprávněných zájmů a při obstarávání osobních záležitostí.

Kde a jakou formou je služba poskytována?

Jedná se o pobytovou službu, kterou poskytujeme na pracovišti v Libici nad Cidlinou (Husova 2).

V jakém časovém rozsahu je služba poskytována?

Služba se poskytuje nepřetržitě.

Celková kapacita činí 30 lůžek.

Služba je zpoplatněna dle aktuálního ceníku, který je k dispozici u vedoucí služby.

Vedoucí služeb a sociální pracovnice Mgr. Alena Pačenovská; tel.: +420 721 211 676; email: pacenovska.alena@diakonie-stred.cz

Jaké dokumenty je potřeba vyplnit?

Máte-li o službu zájem, je potřeba vyplnit a odevzdat Žádost a dodat také Vyjádření lékaře.

Domácí řád, SmlouvaCeník, Veřejný závazek