O Diakonii Střední Čechy

Působíme v 11 městech a obcích Středočeského kraje. Naše služby pomáhají na Kolínsku,  Kutnohorsku, Čáslavsku, Zručsku, Vlašimsku, Benešovsku, Poděbradsku a Černokostelecku. Více v sekci Naše pracoviště.

Poskytujeme 9 sociálních služeb a to různým cílovým skupinám - lidem s mentálním a kombinovaným postižením, seniorům, lidem s demencí, matkám a rodinám v krizi, lidem v tíživé životní situaci. O službách přehledně v sekci Naše služby.

Potřebným pomáháme 31 let. Pod různými názvy fungují naše pracoviště už řadu let. Ta nejstarší záhajila svůj provoz už v roce 1991. O životě a dění na jednotlivých pobočkách referují Články a novinky.

Pracuje u nás více než 160 zaměstnanců. Jsme stabilní neziskovou organizací, která svým pracovníkům nabízí smysluplnou a zajímavou práci v sociálních službách. Přijímáme kolegyně a kolegy jak na hlavní pracovní poměr, tak na dohodu (brigády). Chcete-li se stát členem našeho týmu, neváhejte si prohlédnout aktuální Volná místa.

Naším posláním je naplňovat základní význam slova "diakonie", tedy sloužit lidem. Naše práce vychází z křesťanských hodnot a respektuje jedinečnost každého člověka. Klientům chceme být oporou nejen po stránce fyzické, ale také psychické, sociální i duchovní. Máte-li zájem, můžete nás v této činnosti podpořit (a to nejen finančně, ale třeba i materiálně nebo dobrovolnou prací). Více informací v sekci Pomáhejte s námi.