Chci pomoci odkazem ze závěti

Pomáháte za života? Pomáhejte i po něm. Sepsaní závěti je přirozenou cestou, jak zabezpečit svou rodinu a blízké. Navíc můžete díky daru ze závěti podpořit i činnost vybrané organizace, která pomáhá potřebným. Třeba jako je středočeská Diakonie.

Proč sepsat závěť? Existuje mnoho dobrých důvodů...

  • Předejdete případným sporům ve své rodině.
  • Ulehčíte rozhodování svým blízkým. Každému darujete přesně to, co chcete, aby po Vás zdědil.
  • Uchráníte majetek pro své blízké a přátele.
  • Nadobro uděláte ve věcech svého dědictví jasno.
  • I třeba jen malý dar dobročinné organizaci Vás pozitivně naladí, protože budete mít jistotu, že Váš dar pomůže tam, kde je to třeba.

Jak sepsat závěť

I když se jedná o relativně jednoduchý úkon, je vždycky dobré poradit se s notářem. Závětí můžete věnovat celý majetek nebo jeho část. Aby byla závěť platná, je potřeba dodržet nezbytné formální náležitosti. Více informací najdete v této brožuře, nebo na webu www.zavetpomaha.cz případně na infolince 608 177 345.

Měsíc dobročinné závěti 13. 9. - 12. 10. 2018

Koalice Za snadné dárcovství za finančního přispění Nadace Via vyhlašuje na období od 13. září do 12. října Měsíc dobročinné závěti. Dárcům a dárkyním proplatí notářský poplatek za sepsání závěti. 
Jak to funguje, naleznete zde.

I malý dar je pro nás velkou pomocí, kterou využijeme ve prospěch našich klientů - lidí, kteří z důvodu handicapu, nemoci, osamění či nepříznivé životní situace potřebují péči druhých. Nevíte-li si rady, zda by byl Váš dar vhodný, kontaktujte nás na +420 734 516 734 či emailem cerna.marketa@diakonie-stred.cz.

Za jakoukoli Vaši pomoc naší organizaci předem mnohokrát děkujeme!